Aita Linnahalli seinamaaling lõpuni viia ja säilitada

Vajame kõikide poolehoidjate allkirju, et Linnahalli seinamaaling saaks lõplikult teostatud ning säiliks kuni hoone renoveerimiseni või lammutamiseni.

Linnahalli fassaad oli soditud täis vulgaarsusi, mis peletas inimesi ja andis kohutava esmamulje Tallinnat külastavatele turistidele.

Arhitekt Raine Karp’i arvamus muutmata kujul:

Linnahalli arhitektina leian, et Silver Seeblumi ja kogu Pirados Stuudio kunstnike äsja fassaadile maalitud teos on palju parem ajutine lahendus kui eelnevalt halvasti säilitatud ja täissoditud välimusega hoone välispind seda oli. Kogu fassaad on niikuinii juba praeguseks täies ulatuses amortiseerunud ning tuleb renoveerimise käigus kogu mahus välja vahetada. Seega on selle pesemine või puhastamine täiesti mõttetu.

Parem oleks võimaluse korral hoopiski lasta lõpuni maalida ning hoida hoone selliselt kuni täielike renoveerimistööde alguseni.

Pesemine jätab kodanikele ja väliskülalistele eriti lolli mulje – ühel päeval maalivad ja teisel päeval pesevad. Mingil määral heakorrastatud fassaad parandab kindlasti olemasolevat räämas tagahoovi miljööd.

Raine Karp,

10.09.2017

 

Vajame 10 001 allkirja – Toeta Linnahalli seinamaalingu lõpuni viimist ja säilimist!

Petitsiooni saab tulla allkirjastama või juba allkirjastatud petitsiooni saab tuua Pirados Brandi esinduskauplusesse aadressil Tehnika 24, Tallinn. Oleme avatud E-R 10-18 & L 12-17.