LINNAHALLI SAAGA VOL. 2

PRDS Eesti OÜ juhatuse liige Rene Leet lõpetas täna (12. oktoober) kell 12:00 Tallinna Linnahalli “EV 100” supergraafika seinamaalingu maha pesemise lepingu, sest Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Aadu Must koos oma komisjoniga ei saa midagi teha kollektiivse pöördumise heaks. Kas tõesti? Üle tuhande inimese annab 85 tunniga digiallkirjad, et Linnahalli seinamaalingud saaksid lõpuni viidud ja säiliksid kuni tehakse remont või midagigi selle suure kolliga seal mere kaldal aga teha ei saa midagi. Riigikogu ei saa Muinsuskaitseametiga kokkuleppele?! Riigikogu esindab ja kaitseb rahva huve, Muinsuskaitseamet esindab ja kaitseb hooneid. Hakkame uuesti digiallkirju koguma aga nüüd kogume neid 240 tundi.

Pidagem meeles, et Tallinna Linnahalli planeeritakse lähitulevikus renoveerima hakata! Miks ta peab olema seni kõle, kole ja hirmus? Lubage kunstnikel lõpuni viia Tallinna Linnahallil “EV 100” supergraafika, mis tuleb suurim seinamaaling Baltikumis. Kavand on postituse all kõigile hindamiseks ja vaatamiseks. Tuletame meelde, et” EV 100″ projekt alustati Piradose ja Linnahalli vahelise koostöölepingu alusel. Hoone arhitekt Raine Karp on seinamaalingu poolt. Teadaolevalt on lisaks tuhandetele kodanikele ja kümnetele avaliku elu tegelastele “EV 100” supergraafika poolehoidjate seas kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa ja Riigikogu liikmed Märt Sults, Igor Gräzin, Ants Laaneots ning Mart Helme.

Allkirjastame uue kollektiivse pöördumise ja veendume, et kas tõesti inimeste arvamust ja soovi arvesse ei võeta?

Tallinna Linnahall enne “EV100” supergraafika seinamaalingute alustamist.

Tallinna Linnahalli “EV100” supergraafika kavand!

Tallinna Linnahalli “EV100” supergraafika seinamaalingu projekti teostus 7 päevaga. Töö jäi poolikuks!

Tallinna Linnahall 12.10.2017 peale maha pesemise lepingu lõpetamist. Pesemine jäi poolikuks! NB. Enne “EV100” seinamaalinguid olid juba seinad soditud ja rikutud. Neid on näha ka praegu “pestud” poole peal.